Odprti poziv Creative FLIP: Postanite eden od facilitatorjev na področju trajnostnega tekstila in mode!
Odprti poziv Creative FLIP: Postanite eden od facilitatorjev na področju trajnostnega tekstila in mode!
Creative Flip je v okviru projekta Learning Labs 2024 / 2025 objavil odprti poziv za kulturne in kreativne organizacije ter mala in srednja podjetja, ki delujejo na področju trajnostnega tekstila in mode.
Creative FLIP v okviru projekta Learnig Labs 2024 / 2025 že tretjič objavlja odprti poziv za organizacije kulturnega in ustvarjalnega sektorja ter industrije (CCSI) ter mala in srednje velika podjetja (MSP), ki jih zanima vzpostavitev inovativnih projektov soustvarjanja s šolami ter seznanjanje učencev s kreativnimi poklici in veščinami na področju tekstila in trajnostne mode.
Kot del tega projekta, bodo učenci raziskovali ustvarjalne in transverzalne veščine, medtem ko bodo razpravljali in se učili o sorodnih temah, kot so trajnostni razvoj ter pomen zaščite in spoštovanja intelektualne lastnine ter stvaritev.
Postanite eden od desetih kreativnih facilitatorjev in oživite svoj projekt soustvarjanja v okviru programa Learning Labs (LLabs) 2024-25. Zagotovljena bo organizacijska in finančna podpora v višini 5.000 evrov za konceptualizacijo in izvedbo vašega projekta.
Rok za prijavo: 24. oktober 2024
Informativno Q&A spletno srečanje s strokovnjakinjo Eleno Ianeselli: 16 oktober 2024, 17:00-18:00
Razglasitev rezultatov: november 2024
Izmenjava znanj in izkušenj: 25. – 27. november 2024 (podjetje Lotozzero, Prato, Italija)
Izvedba projekta v šolah: januar – julij 2025
Prijave bo ocenila komisija, sestavljena iz treh ocenjevalcev: dveh iz konzorcija projekta Creative FLIP in strokovnjaka Learning Lab-a.
Ocenjevanje bo temeljilo na:
- kakovosti predlaganega programa (jasnost ciljev, kombinacija metodologij, element soustvarjanja in prilagojenost ciljni skupini),
- motivaciji za sodelovanje v učnih laboratorijih,
- poznavanju tematike in izkušnje pri izvedbi interaktivnih delavnic.
Zakaj osredotočenost na trajnostno modo?
Razprave o trajnostni modi so dosegle tako evropsko kot nacionalno raven. Modna industrija je za fosilnimi gorivi in kmetijstvom tretja najbolj onesnažujoča industrija na svetu. Prekomerna potrošnja, ki jo poganja vse večja priljubljenost poceni modnih izdelkov nizke kakovosti iz verig hitre mode, močno prispeva k temu problemu. Evropska unija si zato prizadeva za prehod s hitre mode na krožno modo in družbeno trajnost. Učni laboratoriji želijo z vključevanjem trajnostnih modnih praks v izobraževalna okolja opolnomočiti mlade, da postanejo zagovorniki bolj trajnostne, bolj zelene in pravične prihodnosti. K temu lahko pripomore zgodnje ozaveščanje, spodbujanje trajnostnih praks in poudarjanje vpliva modne industrije tako na ljudi kot na planet.